Україна має перспективи співпраці з Казахстаном у молочній і цукровій галузі

11 січня 2016 28 0
Україна зацікавлена у співпраці з Казахстаном в АПК
112.uaУкраїна зацікавлена у співпраці з Казахстаном в АПК

Казахстан є одним із найбільших партнерів України серед країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише прес-служба Мінагропроду.

«Наші держави мають багаторічні торговельні відносини та тісні економічні зв’язки, тому партнерство з Казахстаном у сфері сільського господарства залишається важливим напрямом діяльності Мінагропроду. Ми зацікавлені у розширенні торговельної співпраці та обміні досвідом в агросекторі з метою підвищення ефективності торговельно-економічного співробітництва», — заявив посадовець.

За словами міністра, за 11 місяців 2015 р. товарообіг між Україною та Казахстаном склав $233 млн. При цьому частка експорту дорівнює $224 млн, імпорту — $9 млн.

«Найбільше українські агровиробники експортують у Казахстан вироби із зерна і хлібних злаків ($82 млн), м’ясо та субпродукти ($20,6 млн), сири і йогурти ($14 млн). Також експортуються у значній кількості цукор ($7 млн), маргарин ($7 млн), продукти переробки овочів і плодів ($6,6 млн)», — повідомив Олексій Павленко.

Він додав, що імпортуємо з Казахстану жири і масло тваринного походження ($111 тис.), а також продукти борошномельно-круп’яної промисловості ($106 тис.).

«Хороші перспективи співпраці з Республікою Казахстан мають підприємства цукрової галузі. Зокрема, експорт цукру за 11 місяців 2015 р. виріс майже у 4 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2014 р. Також спостерігається збільшення експорту зернових, виробів із зерна, олії. Водночас українські виробники зацікавлені у розширенні співробітництва з Казахстаном у молочній галузі», — підсумував Олексій Павленко.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%