В Україні дорожчають яблука експортної якості

22 лютого 2021 80 0
В Україні дорожчають яблука експортної якості
Kurkul.com

Українські садівники активно підвищують ціни на яблуко. В першу чергу дорожчають фрукти експортної якості. Про це повідомляють аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Так, ціни на яблука в залежності від сорту озвучуються виробниками в межах 10-21 грн/кг ($0,36-0,75/кг), що в середньому на 16% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Підвищення цін на яблука експортної якості в Україні, на тлі поступового скорочення запасів, може пройти максимально безболісно для місцевих садівників. Зовнішні покупці, особливо в країнах Близького Сходу, ще деякий час будуть зацікавлені саме в поставках яблук з боку європейських країн. Але триватиме це недовго, оскільки вже найближчими днями поступово в сезон почнуть входити виробники з Південної півкулі, зокрема з ПАР, і рейтинг міжнародних постачальників яблук до початку березня 2021 р., традиційно кардинально зміниться », — вважає Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Зазначається, що наразі ціни на яблука в Україні вже перевищили рівень минулого року в середньому на 23%. За словами садівників, запаси яблук у сховищах достатньо швидко закінчуються завдяки стабільному попиту, що лише провокує подальше зростання цін. При цьому, більшість українських садівників вже встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні. 

Читати за темою: Експерти назвали сорти яблунь, стійкі до борошнистої роси

Виконано за допомогою Disqus