Реклама

В Україні напружена ситуація із запасами олійних — аналітики

25 лютого 2021 2818 0
В Україні напружена ситуація із запасами олійних — аналітики

Остання публікація статистичних служб України підтвердила напружену ситуацію із запасами олійних культур в країні. Повідомляють аналітики Agritel.

Так, запаси соняшнику, станом на 1 лютого, упали на 32% в порівнянні з минулим роком. В наявності залишилося всього 4,3 млн т соняшнику.

«Половина цього обсягу, за оцінками, знаходиться у переробників, інша половина зберігається у виробників. Запаси сої також впали на -18% в порівнянні з минулим роком. Очікується, що переробники можуть вдатися до імпорту з Бразилії, щоб забезпечити безперебійну роботу заводів», — зазначають аналітики.

Проте в асоціації «УкрОліяПром» розповіли, що наразі в Україні достатньо запасів сої, щоб забезпечити потреби переробної галузі. Закупівлі олійної швидше будуть разовими випадками, пише Elevatorist.com.

«Зокрема, слід враховувати, що практично вся соя, яку поставляють провідні експортери на світовий ринок, представлена ​​ГМ сортами, які не дозволені до використання в Україні. Тому у потенційних імпортерів напевно виникнуть проблеми з її ввезенням і переробкою», — відзначили експерти.

 Згідно з офіційною статистикою, запаси соєвих бобів в Україні становлять 1,1 млн т, тоді як оцінка «УкрОліяПром» даного показника досягає 1,27-1,3 млн т.

В асоціації відзначили, що навіть якщо враховувати офіційний показник, то наявних запасів олійної більш ніж достатньо для забезпечення потреб внутрішнього ринку. Також варто враховувати й скорочення попиту на соєвий шрот з боку комбікормової галузі. Собівартість готової продукції наразі висока, що робить її виробництво невигідним.

Щодо скорочення пропозиції сої на внутрішньому ринку, в асоціації вважають, що аграрії не зможуть довго стримувати продажі. Наближаються польові роботи, а запаси олійної залишаються для фермерів єдиним джерелом поповнення оборотних коштів.

«Тому, можливо, що хтось із українських переробників і розглядає можливість закупівлі сої на зовнішніх ринках, але в реальності це навряд чи буде масовим явищем», — підсумували в асоціації.

Виконано за допомогою Disqus