На Херсонщині через отруєне зерно продовжують гинути птахи

2 березня 2021 66 0
На Херсонщині через отруєне зерно продовжують гинути птахи
pixabay.com

У заповіднику Асканія-Нова на Херсонщині продовжується масова загибель перелітних птахів. Про це повідомляє Херсонці.

Зазначається, що 1 березня на території дендропарку та ставків тут виявили 234 загиблих пернатих — у тому числі близько трьох десятків «червонокнижних» огарів. Але серед них з’явилися ще і рідкісні хижі птахи: орлан-білохвіст, кречет, канюк степний, польовий лунь.

За версією вчених, ті ж огари могли харчуватися отруєним зерном, розкиданим на полях як приманка для гризунів, а крилаті хижаки, своєю чергою, споживали цих птахів. При цьому не виключено, що ситуація буде погіршуватися.

«Чотири дні тому почався весняний переліт диких птахів. Пересікаючи Чорне море, ті ж сірі журавлі зупиняються відпочити на території заповідника. А харчуватися літають на сусідні поля, де як і раніше розкидане отруєне зерно. Виходить, чим більше таких гостей до нас прилетить, тим більше загине. До речі, уже відмічені факти загибелі птахів і у Одеській області. Проблема набуває загальнонаціональний, якщо не міжнародний масштаб», — говорить директор заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко.

Нагадаємо, у січні у заповіднику «Асканія-Нова» за тиждень вимерло близько 185 журавлів, занесених до Червоної книги.

Водночас через масову загибель птахів експорт зернових, вирощених на Херсонщині, можуть заборонити або ввести на нього загороджувальні мита.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

1.9м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%