Як оформити право на пай, щоб його не втратити — поради юристів

6 березня 2021 207 0
Як оформити право на пай, щоб його не втратити — поради юристів
Kurkul.com

Власникам сертифікатів на право земельного паю потрібно встигнути оформити право власності на земельну ділянку до 2025 р., оскільки після 1 січня 2025 р. незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними і передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Повідомляє Zemelka.ua.

Як оформити права власності на земельну ділянку (пай), розповіла фахівчиня Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За її словами, право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм. Оскільки сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).

Читати за темою: Після запуску ринку землі українці втратять право на отримання безкоштовної земельної ділянки

Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), необхідно здійснити такі дії:

  • звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай).
  • після отримання рішення сільської, селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
  • за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
  • після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність;
  • із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку (пай).
Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%