Після запуску ринку землі українці втратять право на отримання безкоштовної земельної ділянки

26 лютого 2021 6927 0
Після запуску ринку землі українці втратять право на отримання безкоштовної земельної ділянки

Після запуску ринку землі право отримати земельну ділянку з державного фонду зникне, інформує Zemelka.ua.

Нагадаємо, Держгеокадастр має намір передати залишок держземель (близько 2,3 млн гектарів) об’єднаним територіальним громадам. Восени минулого року президент підписав указ про передачу земель з державної у комунальну власність. 

«Таку необхідність обґрунтували тим, щоб землю не розкрадали при безкоштовній приватизації, коли завдяки чужим паспортам землю оформлювали та перепродавали. Мовляв, це важливо для децентралізації. Відтак, право отримати земельну ділянку з державного фонду зникне при введенні ринку землі», — йдеться у повідомленні.

Також експерти зазначають, що за результатом земельного моніторингу станом на 2017 р. налічувалося 10,5 млн га держземель. А наразі заявляють про наявність близько 3 млн. 7 мільйонів — зникли. Зникнення земель з держфонду експерти пояснюють корупційною діяльністю попереднього керівництва профільних міністерств і центральних органів виконавчої влади.

До старту ринку землі залишається чотири місяці й поки діє безкоштовна приватизація. Кожен громадянин України, який досяг повноліття, має право безкоштовно одержати землю, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу. Дозволено приватизувати понад 2 гектари землі.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus