На Вінниччині почали виготовляти пюре і пасту з часнику

8 березня 2021 854 0
На Вінниччині почали виготовляти пюре і пасту з часнику
ГолосУкраїни

У Вінницькій області фермерське господарство «Агро Майстер» виробляє пюре і пасту з часнику. Про це розповів заступник керівника господарства Василь Гудзовський, передає Голос України.

Нагадаємо, свою роботу завод із переробки часнику розпочав на початку поточного року.

«Першу продукцію — часникові пюре і пасту — уже відправили споживачеві», — розповів він.

ФГ пропонує селянам вирощувати часник і продавати на переробку. Дві тисячі тонн часнику готові закуповувати на переробку в «Агро Майстер». Така річна потужність технологічної лінії.

Приблизно 300-400 т зубчиків фермер вирощує самотужки на орендованих полях. Решту планує закуповувати в інших господарствах, а також у селян, дачників.

Нині обладнання працює у тестовому режимі. Виготовили першу продукцію — часникову пасту і пюре. Крім того, очищені зубчики розфасовують у вакуумні упаковки, пропонують у замороженому вигляді.

«Вся країна пропахла китайським часником. Соромно говорити, але це правда. Запитайте у директора будь-якого харчового підприємства: «Де закуповуєте часник?». У Китаї! Здебільшого завозять у вигляді порошку, його додають до ковбасних, інших м’ясних виробів, риби, хлібобулочної продукції. Хіба ж ми не можемо самі заробляти на такій культурі?», — ділиться думками Василь Гудзовський.

Як зазначається, 6 років тому Василь Гудзовський уперше посіяв часник на двогектарній площі. Тепер її збільшили у понад п’ять разів. Заробляти на такій культурі не вдавалося. Конкурувати з китайцями непросто. Вони мають можливість знижувати ціни, бо, певне, отримують дотації, наші фермери позбавлені цього. Мова про тих, хто вирощує часник. Досвідчений господарник вирішив продавати не лише зубчики, а й продукцію з нього.

«Коли з часнику взяти все, що можливо, тоді з’явиться надія на прибуток. Так я зацікавився переробкою. З’ясувалося, що у нас цим ніхто не займається. Не тільки в області. Не знайшов такого підприємства у державі. Кошти збирали, як кажуть, з миру по нитці. Левову частку становили кредити: частину грошей дали в обласному Фонді підтримки фермерства, їх доповнили позичкою одного з банків. Майже все придбане обладнання вітчизняне. Тільки частину закупили за межами держави, бо наша промисловість не виробляє. Лінію встановили у будівлі колишнього хлібозаводу в Липовці. Взяли приміщення у довгострокову оренду і обладнали цех з комплексної переробки часнику, тут же маємо склади», — розповів підприємець.

Фермер зазначив, що паст і пюре буде декілька видів. Нині над цим працюють технологи. На заводі також готують зубчики до тривалого зберігання у вакуумних упаковках та для заморожування.

Продукція господарства має сертифікат якості. Проходить подвійний контроль. Спершу досліджують сировину, а вже потім вироби з неї. Роблять це у державній сертифікованій лабораторії.

Зацікавити партнерів планують тим, що даватимуть насіння. Переважно двох сортів — «Любаша» і «Дюшес».

«Наше господарство уже набуло досвіду вирощування насіннєвого матеріалу. Більше того, ми його не тільки вирощуємо, а й реалізуємо деяким господарствам. Щоб зацікавити у співпраці, забезпечуємо їх насінням за умови, що потім гарантовано закупимо вирощений урожай. Можемо укладати такі договори як з сільгосппідприємствами, так і з окремими господарями», — підсумував Василь Гудзовський.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%