Вчені знайшли спосіб контролювати вміст цукру у фруктах

14 березня 2021 137 0
Вчені знайшли спосіб контролювати вміст цукру у фруктах
pixabay.com

Учені Newcastle University під керівництвом професора Юн-Лін Руана за участю колег з Університету A & F знайшли спосіб вирощувати фрукти із контролем вмісту цукру. Про це повідомляє FreshFruitPortal.

За словами професора, під час дослідження були виявлені фактори, що визначають кількість цукру, яка зберігається в вакуолі рослинної клітини. Така інформація дозволяє не тільки поліпшити зростання рослин, а й регулювати рівень цукру в них за допомогою генних технологій.

«Таким чином, фермери, які вирощують фрукти, зможуть збільшувати або зменшувати концентрацію цукру в культурах, підвищувати їх якість та врожайність. Отримані дані відкривають можливості з виробництва фруктів зі зниженим вмістом цукру, але не менш солодкі, ніж звичайні плоди. Це стане чудовим рішенням для діабетиків, які обмежені у споживання ряду фруктів», — пояснюють науковці.

Читати за темою: ФГ Гадз планує висадити 20 га яблуневого саду з протиградовими конструкціями

Зазначається, що цукор в рослинах надходить в цитоплазму у вигляді густого розчину, який заповнює кожну клітину. Його залишки направляються в «центр зберігання» — вакуоль. Метою дослідження було визначення шляху, по якому цукор потрапляє в вакуоль з цитоплазми.

«На прикладі яблук і томатів група професора Руана виявила спільну роботу двох різних типів транспортерів цукру при переміщенні його в вакуоль у великій кількості. Транспортер ERDL6 при надходженні глюкози в цитоплазму активує роботу основного гена припливу цукру, тому його концентрація в клітинах рослин помітно зростає», — йдеться у повідомленні.

Результати дослідження важливі для розуміння молекулярного транспорту цукру в рослинних клітинах і, відповідно, контролю таких процесів. Втім, коли буде розпочато комерційне використання винаходу, не повідомляється.

Читати також: На Миколаївщині вирощують лікарські трави та виробляють з них гідролати і ефірні олії

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 6°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

81%