Інвестиції у зрошувальні системи можуть окупитися за один сезон — думка

13 березня 2021 169 0
Інвестиції у зрошувальні системи можуть окупитися за один сезон — думка
Kurkul.com

Середня окупність машини для зрошення, залежно від регіону, культури, складає лише 2-2,5 сезони. Проте деякі клієнти компанії «Варіант Агро Буд» відзначили, що інвестиції окупились за один сезон. Про це розповів Ілля Жемелінський, комерційний директор компанії, у матеріалі «Інвестиції в наші системи зрошення окупилися за один сезон» на Kurkul.com.

Він розповів, на яку суму має розраховувати агровиробник, який планує обладнати зрошення в себе на полях.

«Мінімальна оцінка складає приблизно від €800/га і вище. Якщо в господарстві «у спадок» залишилася хоча б якась інфраструктура для зрошення, то ціна питання, у середньому, близько €1 000/га. Якщо інфраструктури для подачі води немає або вона далеко, або вона ще часів СРСР і перебуває в непридатному стані, то сума може сягнути €2 000-3 000/га», — зазначив фахівець.

За його словами, усе залежить від типу обладнання та комплектації.

«Наприклад, найдорожчими є фронтальні та іподромні машини, кругова машина з віддаленим доступом коштуватиме дещо дешевше, самою бюджетною буде кругова в базовій комплектації. Але варто насамперед оцінювати термін окупності інвестицій у зрошення. За нашими розрахунками, середня окупність машини для зрошення, залежно від регіону, культури, складає лише 2-2,5 сезони. Навіть із точки зору інвестиційної привабливості термін до 3 років є дуже хорошим показником», — додав Ілля Жемелінський.

Виконано за допомогою Disqus