День поля Варіант Агро Буд: як відроджують зрошення в Україні

День поля Варіант Агро Буд: як відроджують зрошення в Україні

2 вересня 2019 1426 0

Термометр автомобіля вперто показує: температура повітря «за бортом» стрімко добігає позначки +40 °C. Але більше шістдесяти учасників, які прибули на День поля «Варіант Агро Буд», з упевненістю покидають свої охолоджені салони і ховаються під тентом. Вони з нетерпінням чекають офіційної презентації організаторів та «дощового шоу» від зрошувальної системи з логотипом Variant Agro Build, яка розташувалася поряд...

У вівторок, 13 серпня, аграрії Херсонської та сусідніх областей на запрошення відомого українського виробника устаткування для сільського господарства — «Варіант Агро Буд» — зібралися в господарстві ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл» («Фрідом Фарм») неподалік від траси Каховка-Мелітополь.

600-метрова зрошувальна система — кругова дощувальна машина від «Варіант Агро Буд»

Тут, на полі соняшнику, весь сезон працює 600-метрова зрошувальна система — кругова дощувальна машина, вироблена на потужностях «Варіант Агро Буд» у Харкові. Саме її роботу продемонстрували гостям заходу, аби вони на власні очі переконалися: відродити зрошення в Україні цілком реально і доступно.

«Чотири роки тому ми почали масштабну програму заміни старих дощувальних машин на більш сучасні. Зрошувальна система «Варіант Агро Буд» уже відпрацювала 4 поливи, тож, запрошуючи колег на цей захід, хотіли показати їм дві суттєві переваги цього обладнання: є можливість не переплачувати за сучасне обладнання і отримати від держави часткову компенсацію його вартості», — пояснює виконавчий директор ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл» Олександр Чуприна.

Аграрій відзначив, що земельний банк компанії налічує 18,5 тис. га, з яких 12,5 тис. га — на зрошенні, а рентабельність культур під поливом удвічі більша за їхній показник на богарі. Це дозволяє «Фрідом Фарм Інтернешнл» збільшити дохідність культур з 1 га. Крім того, компанія вже отримала 25% від загальної вартості, придбаної у «Варіант Агро Буд» дощувальної машини — у рамках програми компенсації купівлі обладнання вітчизняного виробника, держава відшкодувала підприємству 571 тис. грн.

Олександр Чуприна, виконавчий директор ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл»

Поки доїжджали запрошені гості, керуючий ТОВ «Терра Юкрейн» Сергій Срібний із Каховки розповів, що його компанія найближчим часом теж планує оновити обладнання для зрошування на всіх 1,5 тис. га земель, які обробляє. Про дощувальні машини «Варіант Агро Буд» уже чув від колег, тож нині приїхав на власні очі побачити техніку в роботі та розпитати про всі нюанси безпосередньо у фахівців компанії-виробника. Фермер каже, що його підприємство працює в степу — абсолютній зоні ризикованого землеробства, тому нагальна потреба у зрошенні є давно. Саме це дає можливість господарству збирати майже по 8 т/га озимої пшениці, тоді як сусіди на богарі отримують максимум по 5-6 т/га.

«Ми зараз послухаємо, що розкаже й покаже «Варіант Агро Буд»… Потім більш предметно поспілкуємося з менеджерами, аби ті могли підібрати нам потрібне обладнання», — усміхається Сергій Срібний.

Схожі очікування від Дня поля «Варіант Агро Буд» і в агронома-гідротехніка СТОВ «Берегиня» Леоніда Комишана із с. Високе Бериславського району Херсонської області. На такі оглядини з колегами приїхали вперше, але налаштовані не менш рішуче: найближчим часом в агрофірмі мають намір оновити обладнання на перших 500 га. Тож, під час заходу аграрії планують якомога більше зібрати інформації, щоб невдовзі прийняти рішення. Усього підприємство виділило під зрошення 1,4 тис. га із загальних 4,5 тис. га земель.

«Через особливості розташування наших полів пускати менше ніж 7 дощувальних машин нам буде просто нерентабельно. Отже, зараз придивляємося до широкозахватних дощувальних машин — якраз харківський завод пропонує непогану альтернативу дорогим імпортним системам. Також важлива продуктивність та економія ресурсів: чи то електроенергії, чи то дизпалива. Про це ми більш детально запитаємо в менеджерів із продажу «Варіант Агро Буд», — пояснює Леонід Комишан.

Офіційну презентацію на Дні поля розпочав директор «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко. Він розповів, що компанія давно зарекомендувала себе на ринку обладнання для сільського господарства як в Україні, так і далеко за її межами.

Олексій Грушко, директор «Варіант Агро Буд»

У портфоліо «Варіант Агро Буд» — більше 200 реалізованих масштабних проектів в Україні по всіх напрямках виробництва, над якими працюють кращі фахівці та інженери-конструктори.

Нині компанія пропонує аграріям три типи зрошувальних машин — кругова, фронтальна та іподромна (універсальна). Це дозволяє забезпечити оптимальний полив всієї потрібної площі зі складною конфігурацією.


Більше того, тут щодня дбають про покращення якості та оптимізацію собівартості виробництва. Одним із рішень є запуск власної лінії гарячого цинкування, що дозволить якнайкраще захистити метал від корозії.

Власне проектне бюро та виробництво дає змогу виготовити зрошувальні системи будь-якої конфігурації під індивідуальні потреби кожного замовника. А розташування заводу в Харкові суттєво скорочує терміни поставки обладнання чи комплектуючих частин у будь-яку точку України. Тож, в ідеалі виробництво машини може зайняти лише тиждень!

«Є реальні приклади, коли від укладення контракту до початку монтажних робіт на полі прошло лише 7 днів. Наш секрет простий — у міжсезоння ми виготовляємо всі необхідні секції, що зазвичай займає багато часу.  Коли в нас з'являється замовлення, ми просто комплектуємо машину всім необхідним і в найкоротші терміни видаємо клієнту», — каже Олексій Грушко.

Попри те, що виробнича група компаній, до якої входить і «Варіант Агро Буд», працює ще з 1991 року, виготовляти обладнання для зрошення тут почали лише в 2017 році. І вже в 2019 на українських полях працюють 34 новенькі дощувальні машини, вироблені на заводі «Варіант Агро Буд» у Харкові.

«Чому важливо відновлювати зрошення в Україні? Близько 20 років тому було більше 2,5 млн га зрошуваних земель, нині ця цифра ледь сягає 450 тис. га. При цьому суттєво змінилися агрокліматичні умови: якщо тоді в зоні ризикованого землеробства перебували лише 5 південних областей, то нині в цю зону входять уже 16 областей на півдні, сході та в центрі. На 200-300 градусів зросла сумарна річна температура, із 55 до 70 днів — тривалість цих високих температур без опадів… Рослинам катастрофічно складно в таких умовах вегетувати та формувати врожай. Це і є геометрична прогресія потреби зрошення в Україні», — пояснює Олексій Грушко.


Про реабілітацію зрошення на Херсонщині та сприяння з боку місцевої влади розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода. Так, за його словами, у 2018 році в області працювала програма з відновлення зрошення, згідно з якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн. грн, на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн було виділено з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж. Олександр Паливода також наголосив, що у 2019 році в регіоні запрацюють кілька приватно-державних проектів для реабілітації зрошення.

«На українському ринку обладнання й техніки з’являються виробники, чия продукція не поступається якістю ані китайській, ані турецькій, ані європейській. Я підтримую такі національно налаштовані компанії як «Варіант Агро Буд», які створюють робочі місця тут, в Україні, платять податки, виробляють свою продукцію тут і допомагають українському аграрію розвиватися. Тож, раджу і вам частіше звертати на них увагу», — звернувся до гостей Олександр Паливода.


Директор ДАПРу Херсонської ОДА також наглосив, що обладнання «Варіант Агро Буд» включено до Переліку української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету. Цей перелік є у відкритому доступі, спеціалісти департаменту готові надавати консультаційну підтримку, а банки-партнери — приймати всі необхідні документи для повернення коштів.

«Розмір компенсації варіюється від 25% до 40% залежно від статусу юридичної особи. У 2018 році українські аграрії отримали близько 51 млн грн компенсації за придбане в нас обладнання», — додав директор «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко.

Більше про умови отримання дотацій та партнерські програми для купівлі дощувальних машин «Варіант Агро Буд» гості почули від партнерів: представників Ощадбанку, НАК «Украгролізинг», CHUB AgroConcept та EkipAGRO.

Олег Кириченко, головний агроном СВК «Борозенське»

«Компенсація вартості від держави — далеко не останній фактор, що дозволяє нам зупинити свій вибір на зрошувальному обладнанні «Варіант Агро Буд». Ми б, мабуть, скористалися цією пропозицією», — відмітив головний агроном СВК «Борозенське» Олег Кириченко із села Борозенське Великоолександрівського району Херсонської області.

Після «наметової» презентації аграрії в супроводі керівника напряму VIP клієнтів «Варіант Агро Буд» Олександра Юзькова попрямували на екскурсію до самої дощувальної машини.

«Ця машина підходить для поливу всіх видів культур. На «Фрідом Фарм Інтернешнл» вона була призначена для поливу основних культур компанії — соняшнику і кукурудзи. Довжина дощувальної машини — 600 м, для секцій використано труби діаметром 168 та 219 мм. Продуктивність машини — 120 л/c», — пояснив експерт.

В цій зрошувальній системі основа жорстко зафіксована, а вся інша конструкція рухається за допомогою моторредукторів, колісних редукторів та коліс. Під’єднання до джерела води здійснюється у місці, де фіксується центральна опора-вежа. Сама центральна вежа — надійна конструкція з підвищеною міцністю та широкою основою, виконана за спеціальною технологією зварювальних швів.

Олександр Юзьков, керівник напряму VIP клієнтів «Варіант Агро Буд»

На вежі розташована шафа керування та струмознімач, при виробництві яких були використані електронні компоненти відомих іноземних виробників. За допомогою віддаленого доступу, дощувальну машину можна легко запрограмувати та керувати дистанційно, використовуючи смартфон чи інший девайс.

На кожній секції усієї конструкції розташовані бокси для керування прямолінійністю машини. За словами Олександра Юзькова, вони також комплектуються компонентами відомих іноземних брендів. Ці бокси відповідають за точну та послідовну роботу системи.

Керівник відділу розвитку ТОВ «Варіант Агро Буд» Денис Шуфані також наголосив, що дуже важливо визначити, для якої конкретної культури і в якому кліматичному поясі буде використовуватися система зрошення, адже так спеціалісти найбільш точно зможуть підібрати всі необхідні параметри для успішної експлуатації дощувальної машини.

на фото по середині: Денис Шуфані, керівник відділу розвитку ТОВ «Варіант Агро Буд»

«За допомогою великого різномаїття видів дощоутворюючих пристроїв, тобто спринклерів, які встановлюються на зрошувальних машинах «Варіант Агро Буд» і які компанія може постачати під замовлення, ми домагаємося оптимального  розміру та форми краплі, що дозволяє рівномірно розподілити вилив дощу на всій охоплюваній площі, уникнути ущільнення ґрунту, скоротити втрати води від стоку та, взагалі, отримати максимальний ефект від поливу», — пояснив Олександр Юзьков.

Трохи освіжившись біля дощувальної машини, аграрії відправилися рахувати бюджети, розглядати комерційні пропозиції, робити висновки та всерйоз готуватися до закупівлі обладнання для зрошення від «Варіант Агро Буд». Адже, як багатозначно сказав один із гостей Дня поля, «хто з водою, той буде королем у майбутньому!».

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою