Волинська обласна лабораторія розпочала виробництво біопрепаратів для захисту рослин

14 березня 2021 156 0
Волинська обласна лабораторія розпочала виробництво біопрепаратів для захисту рослин
Держпродспоживслужба

Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочала виробництво високоефективного препарату на основі симбіотичних азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих  бактерій — Ековітал, а також біопрепаратів Триходермін та Планориз ВЛ. Повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби у Волинській обл.

Ековітал — комплексний препарат для обробки насіння сої, нешкідливий для людини і тварин. Ефективність препарату визначається здатністю бактерій, на основі яких він виготовлений, фіксувати азот атмосфери та мінералізувати органічні фосфорвмісні сполуки, покращувати мінеральне живлення рослин.

«Цей препарат  має післядію, яка проявляється у покращенні структурованості та екологічного стану ґрунтів за рахунок збагачення їх азотом, фосфором та іншими біогенними елементами, розвитку корисної ґрунтової мікрофлори. Норма витрати препарату становить 200 мл на гектарну порцію насіння», — зазначається у повідомленні.

Триходермін — біологічний фунгіцид для захисту рослин, містить спори і міцелій гриба-антагоніста Trichoderma viride (lignorum), має антимікробні і ріст стимулюючі властивості. Гриб Trichoderma пригнічує розвиток  фітопатогенних мікроорганізмів шляхом впливу  на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків. Триходермін застосовують проти кореневої, білої та сірої гнилі, аскохітоз, парші, оїдіуму, мільдью, бактеріозу. Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 1,0 до 15,0 л/га.

Бактеріальний препарат Планориз ВЛ — захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, ґрунт та аерогенно в процесі росту рослини. Фунгіцидні властивості препарату поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає посилений ріст кореневої системи, підвищує польову схожість насіння та енергію проростання, підвищує стійкість рослин до стресових умов вирощування. Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 2,0 до 5,0 л/га, а бакових сумішах 1,0 л/га.

Виконано за допомогою Disqus