Австралійські вчені відкрили стійкий до гербіцидів ген

13 березня 2021 65 0
Австралійські вчені відкрили стійкий до гербіцидів ген
pixabay.com

Вчені Australian Herbicide Resistance Initiative (AHRI) виявили бур'ян, який генетично стійкий до 7 різних гербіцидів. Про це інформує Зерно.

Ген, що забезпечує стійкість виявили в одній з найпоширеніших бур'янів континенту — райграс однорічний. Цей ключовий ген гарантує бур'яну стійкість до семи різних хімічних складів гербіцидів з п'ятьма механізмами дії.

Ген CYP81A10v7 відповідає за метаболічну стійкість, тобто рослини, які його мають, встигають вивести токсини до того, як вони досягнуть наміченої ділянки.

«Одним із наслідків цього відкриття є можливість розробки швидкого діагностичного маркера або групи маркерів для скринінгу інших стійких до гербіцидів популяцій райграсу однорічне виявлених на полях, з метою визначення найбільш ефективних доступних варіантів гербіцидів», — заявив професор Х'ю Беккі з Університету Західної Австралії (UWA ).

Відкриття вчених дозволить надалі застосовувати проти бур'яну більш ефективну хімію. Втім, навряд чи завадить йому розвинути стійкість і до нових отруйним з'єднанням.

Читати за темою: Українські аграрії на 61% забезпечені ЗЗР — Держпродспоживслужба

Виконано за допомогою Disqus