Реклама

Агрокомітет підтримав євроінтеграційний законопроєкт про пестициди та агрохімікати

17 березня 2021 76 0
Агрокомітет підтримав євроінтеграційний законопроєкт про пестициди та агрохімікати

Вчора, 16 березня, Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримав проєкт Закону №4558 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» та рекомендував Верховній Раді ухвалити його в першому читанні. Про це у Facebook написав секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «Партія «За майбутнє» Іван Чайківський.

Зазначається, що метою проєкту є усунення численних проблем у сфері державного регулювання обігу і застосування пестицидів, які накопичились за останні роки у цій сфері.

Зокрема, змінами пропонується у сфері, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами:

  • чітко розмежувати і збалансувати повноваження органів державної влади;
  • усунути дублювання повноважень контролюючих органів;
  • врегулювати питання ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів в електронному вигляді;
  • привести вимоги до змісту етикетки і до маркування відповідність до законодавства ЄС;
  • скасувати положення Закону про спеціальні сировинні зони, призначені для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування та про обов’язковість страхування господарської діяльності у сфері зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів, як такі, що не відповідають законодавству ЄС;
  • врегулювати питання поводження із пестицидами і агрохімікатами, які визнано фальсифікованими;
  • скасувати інші положення Закону, що є архаїчними, дублюють одна одну, є предметом регулювання інших Законів України, не відповідають законодавству ЄС або створюють правові колізії. 

«Найважливіше: зупиняємо контрафактний завіз пестицидів (часто доволі неякісних), який здійснювали приватні особи для ніби то «власних потреб» (на це накладається заборона). Крім того, спрощуємо процедуру реєстрації агрохімікатів та наближаємо норми нашого законодавства до європейських норм», — написав Іван Чайківський.

Читати за темою: Ерідон представив інноваційний сухий інокулянт для сої

Виконано за допомогою Disqus