Україна може залишитися без меду — фахівець

19 березня 2021 223 0
Україна може залишитися без меду — фахівець
Kurkul.com

Цієї весни в Україні, вперше за багато десятиліть, може виникнути дефіцит натурального меду, причини — неврожай минулого року, рекордний експорт солодкого продукту за кордон та підвищений попит в умовах пандемії. Про це Kurkul.com повідомив Валерій Курейко, бджоляр та співвласник Садиби «Знатний Мед».

«Минулого року пасічники недобрали 25-40%, а в деяких регіонах 50% медової продукції. Тому залишків торішнього меду цієї весни фактично немає. Водночас минулого року експорт меду з України був рекордним — понад 80 тис. т», — каже він.

За словами фахівця, рекордний обсяг меду, проданий за кордон за підсумками минулого року, з одного боку, можна вважати досягненням, а з іншого — причиною зменшення пропозиції на внутрішньому ринку. І все це на фоні зростання споживчого попиту на мед в умовах пандемії коронавірусу: не випадково, провідні маркетплейси за минулий рік констатували збільшення покупок меду у 5-6 разів. У 2021 р. пандемія продовжується, так само як посилений інтерес до натурального меду і продуктів бджільництва — як в Україні, так і за кордоном.

Читати також: Пасічники Херсонщини користуватимуться онлайн-мапою для запобігання отруєнню бджіл

Ще з осені мед почав дорожчати на базарах та у роздрібній торгівлі (окремі види на 50-60%). На сьогодні відносно нормальна ситуація зберігається Інтернет-магазинах, але і тут найближчим часом можна очікувати відсутності товару та суттєве зростання цін на продукт, який ще є у наявності.

«На більшості пасік меду вже давно немає, а роздрібні мережі допродують залишки. І в такому стані Україна вступає у найбільший «безмедовий» сезон, що продовжується до червня-липня, коли з'явиться мед нового врожаю», — наголосив Валерій Курейко.

Варто зазначити, що в умовах дефіциту завжди збільшується загроза фальсифікату, тому фахівці радять купувати мед безпосередньо у пасічників і лише у надійних продавців.

Читати за темою: Через погодні гойдалки взимку кількість бджолосімей зменшилася на 25%

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

2.1м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%