Кіровоградських аграріїв та бджолярів закликають до взаємодії

28 березня 2021 47 0
Кіровоградських аграріїв та бджолярів закликають до взаємодії
pixabay.com

На шляху до примирення аграріїв та пасічників Кіровоградська ОДА закликає сторони до взаємодії, особливо під час весняно-польових робіт. Про це йдеться на сторінці Кіровоградської ОДА у Facebook.

«Ми зараз входимо у новий сезон весняно-польових робіт. Відтак є ризики непорозумінь між фермерами і пасічниками, коли в період обробітку полів гинуть бджоли. Тільки тісна взаємодія, завчасне попередження про обприскування, здатні убезпечити пасіки від мору. Також має бути налагоджена співпраця з головами громад», — зазначила Марія Чорна, директорка департаменту агропромислового розвитку.

Вона закликала аграріїв оперативно вносити дані про обробку полів на безкоштовний ресурс, а пасічників — ним користуватися.

Читати за темою: Через погодні гойдалки взимку кількість бджолосімей зменшилася на 25% — фахівець

Директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА також нагадала, що порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

«Аби уникнути конфліктних ситуацій та зберегти життя бджолосім’ям, потрібно завчасно приготуватися до співпраці всім сторонам: як і пасічникам, так і бджолярам. У свою чергу керівництво області завжди готове надати підтримку та консультації з проблемних питань нашим сільгоспвиробникам у рамках роботи новоствореної Аграрної ради», — додала Марія Чорна.

Виконано за допомогою Disqus