Обсяги форвардів на поставки кукурудзи перевищують показники попереднього сезону

23 березня 2021 173 0
Обсяги форвардів на поставки кукурудзи перевищують показники попереднього сезону

Обсяг форвардних контрактів на постачання кукурудзи майбутнього врожаю в Україні вже досяг близько 2,5-3 млн т, що істотно перевищує показник попереднього сезону, коли такий рівень продажів було досягнуто лише в червні. Про це розповів трейдер компанії Risoil Ukraine Тимур Шишлов, пише АПК-Інформ.

«Причиною цього є високі ціни (200+ USD/т), які подобаються виробникам, і вони не хочуть упустити момент продажу. І це незважаючи на хвилю дефолтів поточного МР і той факт, що тепер форвардний ринок є активним лише для тих, хто виконав свої зобов'язання повною мірою», — пояснив експерт.

Також він зазначив, що форма контракту не змінилася, але посилився «комплаєнс» і скоротилися ліміти на кожного постачальника.

Читайте також: Україна почала укладати угоди на зерно нового врожаю

Згідно з даними Швейцарської торгової та шиппінгової асоціації (STSA), маржа товарних трейдерів становить від 0,5% до 3% (і це при всіх ризиках). Причина — конкуренція так званих «великих розумних грошей».

«0,5-3% від ціни 152,5 USD/т (це орієнтовна середня ціна форвардного контракту щодо кукурудзи) дорівнює 0,75-4,5 USD/т. При цьому необхідно враховувати, що у трейдерів далеко не всі угоди є прибутковими. Основна маса форвардних контрактів цього сезону укладалася в період ціни від 145 до 160 USD/т на базисі СРТ-порт. Орієнтовно 5-6 млн тонн. На момент виконання в залежності від місяця ціна була від 200 до 260 USD/т СРТ-порт. Тобто трейдер, який хотів заробити 0,75-4,5 USD/т, за фактом втрачає від 55 до 100 USD/т на дефолті від постачальника», — пояснив Тимур Шишлов.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 6°

Вітер

2.3м/с

Опади

3.7мм

Вологість

70%