Реклама

Суд зобов’язав ввести квоти на міндобрива на вимогу Ostchem

31 березня 2021 443 0
Суд зобов’язав ввести квоти на міндобрива на вимогу Ostchem
Kurkul.com

Окружний адміністративний суд міста Києва 31 березня виніс рішення, якими скасовує рішення Міжвідомчої комісії  з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020  р. про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язує МКМТ ввести квоти на імпорт мінеральних добрив в Україну. Про це повідомляє Group DF.

Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Спецрозслідування щодо імпорту мінеральних добрив в Україну було розпочато ще в серпні 2019 року. За результатами проведеного розслідування Мінекономіки підготувало висновки, якими передбачалося введення квот на імпорт азотних та комплексних добрив.

Після оприлюднення цих висновків представники аграрних асоціацій були обурені викладеними у них доводами, а також обсягами квот, які завідомо формували дефіцит та ще більше призводили до монополізації ринку України з боку Ostchem. Після численних нарад та громадських обговорень, вивчення всіх неупереджених фактів МКМТ прийняла рішення про недоцільність введення квот та їх  суперечність національним інтересам України. 

Нагадаємо, у травні минулого року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запропонувало запровадити квоти на імпорт добрив

Виконано за допомогою Disqus