Аграріям порадили багатокомпонентний гербіцид для захисту соняшника та кукурудзи від бур’янів

12 квітня 2021 219 0
Аграріям порадили багатокомпонентний гербіцид для захисту соняшника та кукурудзи від бур’янів
UKRAVIT

Щоб молоді проростки соняшника та кукурудзи отримали сприятливі умови для росту та розвитку на ранніх етапах вегетації, їх необхідно захистити від негативного тиску бур’янів, що розвиваються значно швидше від культурних рослин і конкурують із ними за вологу, світло, простір та елементи живлення. Про це розповіли фахівці UKRAVIT.

«Комплексний та послідовний контроль бур’янів — одна із запорук реалізації генетичного потенціалу соняшника та кукурудзи, який необхідно розпочинати ще до появи сходів культур. Як відомо, початкові фази росту для соняшника та кукурудзи є критичними, оскільки культури є неконкурентоспроможними стосовно бур’янів і не можуть чинити на них фітоценотичний тиск. Для того, щоб молоді проростки отримали необхідні елементи живлення, ґрунтову вологу, світло і простір, потрібно забезпечити їм сприятливі умови для росту та розвитку, в яких немає місця конкурентам у вигляді бур’янів», — зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT».

Читати також: Через несвоєчасний захист озимих втрати врожайності можуть сягнути понад 10% — UKRAVIT

В протилежному випадку, наголошує фахівець, можна зазнати суттєвих втрат майбутньої врожайності: так, за іноземними джерелами, кожен день спільної вегетації кукурудзи із бур’янами призводить до зниження врожайності на рівні 0,188 т/га. Для посівів класичного соняшника забур’яненість дводольними та злаковими бур’янами на початку вегетації призводить до зниження врожайності в межах 0,4-0,9 т/га.

Щоб уникнути подібної ситуації, Олександр Мигловець, рекомендує обов’язково включити в технологію вирощування цих культур ґрунтові гербіциди, найкраще — багатокомпонентні, які характеризуються розширеним спектром контрольованих видів бур’янів і подовженим періодом захисної дії. Цим характеристикам відповідає високоефективний ґрунтовий та ранньопіслясходовий (для кукурудзи) гербіцид системної дії Варяг (метолахлор, 315 г/л + тербутилазин, 190 г/л).

Читати за темою: Названо препарати для поліпшення загального стану ослабленої озимини

Завдяки оптимально підібраним діючим речовинам він контролює максимально широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів, від яких потерпають посіви соняшника та кукурудзи — амброзію полинолисту, щирицю, підмаренник чіпкий, гірчицю польову, паслін чорний, лободу, талабан польовий, мишій (види), просо куряче та інші. Метолахлор відноситься до інгібіторів довголанцюгових жирних кислот, який практично не переміщується по рослині.  Діюча речовина абсорбується із верхнього шару ґрунту молодими проростками та корінням, спричиняє загибель бур’янів і запобігає появі їх сходів. А тербутилазин абсорбується як листям, так і корінням і блокує транспорт електронів, що беруть участь у процесі фотосинтезу, як наслідок, відбувається загибель небажаної рослинності.

«Варяг має широке «технологічне вікно» застосування – обприскування ґрунту можна проводити до, під час або після сівби культур, але до появи сходів. Гербіцид забезпечує надзвичайно ефективний контроль бур’янової рослинності та надійно захищає посіви від «конкурентів» упродовж тривалого часу. При цьому він не проявляє фітотоксичності щодо рослин соняшника та кукурудзи — навіть за умови випадання надмірної кількості опадів, а також повністю розкладається в ґрунті, внаслідок чого відсутні будь-які обмеження в організації сівозміни», — підсумував фахівець.

Виконано за допомогою Disqus