Через несвоєчасний захист озимих втрати врожайності можуть сягнути понад 10% — UKRAVIT

5 квітня 2021 49 0
Через несвоєчасний захист озимих втрати врожайності можуть сягнути понад 10% — UKRAVIT
UKRAVIT

Мінливі погодні умови першого місяця весни дещо стримували розвиток та поширення хвороб озимих зернових культур, та із поступовим потеплінням вони отримають сприятливі умови для розповсюдження в посівах озимини. Про це попереджають фахівці компанії «UKRAVIT».

Так, за даними Держпродспоживслужби, вже зараз 15% рослин озимих зернових на обстежених площах уражені борошнистою росою і септоріозом, 0,6-2% рослин — гельмінтоспоріозом, ринхоспоріозом і бурою листковою іржею, а в окремих регіонах спостерігається розповсюдження снігової плісняви та кореневих гнилей. Хоча ці цифри не видаються надто суттєвими, підвищені весняні температури невдовзі сприятимуть подальшому розвитку та розповсюдженню хвороб. Тож якщо своєчасно не захистити озимі зернові, можна зазнавати втрат врожайності — від 10% і більше. 

«В особливій зоні ризику — посіви із порушеною технологією протруєння посівного матеріалу, загущені посіви та посіви ранніх строків сівби. На багатьох посівах візуальні ознаки інфікування борошнистою росою та септоріозом були присутні ще в осінній період. Наявні також посіви, які наразі не мають видимих зовнішніх ознак проявів хвороб, проте сприятливі гідротермічні умови сприятимуть швидкому розповсюдженню збудників та інфікуванню рослин надалі. Так, у весняний період необхідно провести профілактичну обробку високоефективними фунгіцидами: це допоможе надійно захистити культурні рослини та уникнути втрат майбутнього рівня врожайності», — зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT».

Читати також: Названо препарати для поліпшення загального стану ослабленої озимини

Для захисту озимих зернових культур від розповсюджених хвороб для першого весняного обприскування фахівець рекомендує обрати фунгіциди Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутріафол, 125 г/л) або Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутріафол, 255 г/л). Оптимальне поєднання діючих речовин у Дезарал Екстра забезпечує високу ефективність проти комплексу найшкідливіших збудників грибкових хвороб. Карбендазим блокує поділ ядер патогенів через зв’язування діючої речовини із бета-тубуліном, шляхом якого формуються мікротрубочки, та забезпечує лікувальну і захисну дію. А флутріафол є інгібітором ергостеролу — основного стерину, необхідного для будівництва клітинних стінок грибів, і володіє захисними та лікувальними властивостями.

«Препарат забезпечує пролонгований період захисної дії проти комплексу збудників хвороб», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: Фахівець розповів про способи боротьби із забур’яненістю озимих зернових

Захисник Екстра володіє профілактичними, лікувальними та викорінюючими властивостями і контролює широкий спектр хвороб озимих зернових та інших культур. Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин, в результаті чого росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується, і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. Флутріафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого ті втрачають свої властивості, і патоген гине.

«Препарат забезпечує одночасно швидкий «стоп-ефект» і пролонговану захисну дію й захищає нові прирости рослин. Крім того, шляхом поєднання діючих речовин із різними механізмами дії відсутня можливість виникнення резистентності у патогенів, а також забезпечується додатковий контроль прикореневих гнилей», — відзначає Олександр Мигловець.

Виконано за допомогою Disqus