На Миколаївщині вимерзло до 40% озимої цибулі та суниці садової

14 квітня 2021 123 0
На Миколаївщині вимерзло до 40% озимої цибулі та суниці садової
Kurkul.com

В Миколаївській обл. під час зворотних заморозків озима цибуля, плантації суниці садової та малини вимерзли в середньому на 30-40%, а в деяких господарствах —  на 100%. Про це розповів Олег Калінін, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Миколаївській області та Фонду LASKA, інформує UHBDP.

Він також прогнозує, що ціни на ранні овочі відкритого ґрунту залишаться високими до початку літа. Причина — несприятливі кліматичні умови на півдні України і, як наслідок, часткова втрата врожаю.

«З початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до -3-4 °C, один раз до -12 °C. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі, Торік у цей час гуртова ціна редису становила 2 грн, і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку в Великих Копанях, а сьогодні редис гуртом коштує 35-38 грн», — розповів Едуард Дембінов, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Херсонській області та ГО «Земля Таврії».

Він також повідомив, що на півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, досі не висадили картоплю у відкритий ґрунт. Затримується на 2 тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі.

Читати за темою: Через погодні умови в Україні ранні овочі подорожчають на 20%

Так що врожай цих культур слід очікувати не в середині літа, а вже в серпні.

Плодоовочівники зазначили, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, оскільки всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали і насіння, добрива, ПММ. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10-15 грн і становлять 45-50 грн за годину.

Крім того, за словами Едуарда Дембінова, фермери Херсонщини цього року скоротили площі під овочевими культурами в середньому вдвічі.

Виконано за допомогою Disqus