Садівники Півдня відроджують вирощування мигдалю

16 квітня 2021 68 0
Садівники Півдня відроджують вирощування мигдалю
Топор

Наразі в Україні відроджується вирощування мигдалю. Про це розповів віце-президент горіхової асоціації Василь Бабанський під час семінару з вирощування мигдалю, який організувала «Українська горіхова Асоціація» у місті Болград на Одещині, інформує Топор.

Під час семінару фермерам та вченим презентували 4 українських сорти мигдалю в селі Городнє.

Як зазначається, декілька століть тому на території сучасної Бессарабії успішно вирощували мигдаль, який прекрасно приживався і плодоносив в місцевому кліматі.

Василь Бабанський розповів про виведені в його господарстві чотирьох українських сортах мигдалю (М 41 Алекс, Е5 Борозан, Луїза і Джоржія), які торік були зареєстровані в Державному реєстрі сортів рослин України.

Читайте також: Українським аграріям радять вирощувати обліпиху в промислових масштабах

За його словами, в лютому нинішнього року на світовій виставці GULFOOD-2021, що проходила в столиці ОАЕ Дубаї, на стенді Української горіхової асоціації були презентовані зразки українського мигдалю і нова галузева програма асоціації з промислового вирощування в Україні волоського горіха, фундука та мигдалю. Український стенд викликав здивування і зацікавленість закордонних партнерів.

В ході семінару вчені-аграрії проаналізували зміну клімату та необхідність, у зв’язку з цим, диверсифікувати традиційне землеробство, розповіли про проєктування мигдальних садів.

Також обговорювалися новітні технології регульованого харчування і збільшення стресостійкості мигдального саду, інноваційні підходи до довготривалого забезпечення вологою і поживними речовинами, технології поливу горіхоплідних культур на півдні України.

Виконано за допомогою Disqus