Реклама

На Буковині померло майже пів тисячі свиней через спалах АЧС

14 квітня 2021 108 0
На Буковині померло майже пів тисячі свиней через спалах АЧС
Kurkul.com

В приватному фермерському господарстві «Котелеве», що на Буковині, стався масовий спалах африканської чуми свиней. За одну ніч там померло 440 тварин. Про це повідомляє Укрінформ.

«За попередню ніч не стало 440 свиней: серед них молодняк і свиноматки. Надзвичайно стрімке поширення. У лабораторії вже підтвердили африканську чуму свиней», — повідомила Анжела Косован, начальниця Держпродспоживслужби у Чернівецькій обл.

Читати також: На Миколаївщині введено карантинні обмеження через спалах лептоспірозу свиней

В області вже провели комісію, на якій визначили план подальших дій, щоб запобігти поширенню чуми. Відтак, мають забити усіх свиней господарства, що складає 21 тис. голів. Потім їх мають утилізувати. Фахівці кажуть, що це надзвичайно велика кількість. Тому працюватимуть над цим спільно з підприємством. Наразі невідомо звідки на фермі взявся вірус.

«Зазвичай це інфікування від диких тварин, зокрема від диких кабанів. Але могли й з кормами занести, чи навіть працівники. Це все будуть досліджувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок», — додала керівниця Держпродспоживслужби області.

Також вона повідомила, що відтепер у трикілометровій зоні від с. Котелеве введений карантин. А зона в радіусі 10 км перебуватиме під наглядом, таке рішення затвердила комісія. Про збитки підприємства наразі інформацію не повідомляють.

Читати за темою: На Вінниччині виявлено спалах АЧС

Виконано за допомогою Disqus