Рада зробила черговий крок щодо удосконалення механізму протидії рейдерству

16 квітня 2021 100 0
Рада зробила черговий крок щодо удосконалення механізму протидії рейдерству

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству, інформує Kurkul.com.

Вчора, 15 квітня, на позачерговому пленарному засіданні документ підтримали з урахуванням правок комітету 311 народних обранців. Депутати проголосували за спрощену процедуру підготовки законопроєкту до другого читання.

Метою прийняття проєкту Закону є запровадження низки антирейдерських заходів та встановлення дієвих запобіжників з метою запобігання протиправному захопленню підприємств та незаконному заволодінню нерухомим майном.

Проєктом закону передбачається:

  • 1. Надання Міністерству юстиції права забороняти проведення реєстраційних дій на період розгляду скарги. Це дозволить оперативно зупиняти рейдерське захоплення, блокувати штучне створення фігури добросовісного набувача та забезпечувати належне виконання ухваленого Мін'юстом за результатами розгляду скарги рішення.
  • 2. Усунення штучних бар'єрів для розгляду по суті скарг на реєстраційні дії (рішення). Таким чином, підлягатимуть обов’язковому розгляду практично всі скарги, що містять базову інформацію про скаржника та реєстраційну дію, яку він оскаржує.
  • 3. Удосконалення процедури розгляду скарг, усунення положень, які дозволяли недобросовісним особам блокувати розгляд скарг, запровадження обов'язковості оприлюднення ухвалених Мін'юстом рішень на офіційному вебсайті відомства.
  • 4. Збільшення строку, відведеного для оскарження реєстраційних дій (рішень), – із 60 календарних днів до 3 місяців з одночасним запровадженням граничного строку (3 роки з дня проведення реєстраційної дії), по завершенні якого скаржник втратить право на адміністративне оскарження.

Поміж іншого, документом передбачено й додаткові запобіжники від підробки рішень загальних зборів учасників юридичної особи.

Виконано за допомогою Disqus

+ 18° ... + 6°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%