На експериментальній фермі Харківщини виготовляють натуральну косметику з козячого молока

25 квітня 2021 46 0
На експериментальній фермі Харківщини виготовляють натуральну косметику з козячого молока
Kurkul.com

У с. Студенок Харківської обл. сім’я переселенців Гатицьких з Макіївки створила науково-експериментальну ферму «Святогірська коза», виготовляють екологічно чисті мило та шампунь з козячого молока. Про це йдеться у сюжеті проєкту «Нетипова Донеччина», передає Укрінформ.

Зазначається, що у 2013 р. власники ферми почали розбудовувати територію майбутнього господарства, придбали першу козу. Відтоді почались дослідження у галузі козівництва. 

Фермер Ян Гатицький подорожуючи, перейняв досвід інших країн та разом з французьким колегою створив сирну майстерню, доїльню та приміщення для кіз. Спочатку тварин купували в Україні, а згодом взяли напрямок на французьку генетику. Кіз штучно запліднюють біологічним матеріалом, який привозять із Франції.

Читати також: Промисловий сектор України наростив об’єми виробництва молока

Науково-експериментальною ферма стала у 2014 р., коли розширилась не тільки територіально, а й професійно. До роботи залучили фахівців  з годівлі, утримання, догляду, ветеринарії, генетики та доїння кіз. Наразі  кожен напрямок роботи досліджується. На ферму приїжджають студенти на практику, пишуть курсові і дипломні роботи на базі підприємства.

Основним напрямком виробництва є молочна продукція — молоко, кисломолочні вироби, морозиво, сири твердих та м’яких сортів, яких нараховується понад 30 видів. Також господарі проводять екскурсії, підтримують проєкти, що стосуються козівництва.

Читати за темою: Інвестиції у молочне скотарство повернуться за 4 роки — експерт

Виконано за допомогою Disqus