В Казахстані не продаватимуть землю іноземцям

13 травня 2021 50 0
В Казахстані не продаватимуть землю іноземцям
depositphotos.com

Президент РК Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан з питань земельних відносин». Про це повідомляє ElDala.kz.

Закон забороняє продаж і оренду земель сільськогосподарського призначення іноземним громадянам, особам без громадянства, компаніям з іноземною участю, міжнародних організацій та наукових центрів, а також кандасам.

Читати за темою: Майже 80% українців виступають за проведення референдуму щодо ринку землі

Ухвалення закону ініціював Касим-Жомарт Токаєв в зв'язку з тим, що цього року закінчується мораторій на надання сільгоспземель в оренду іноземцям та в приватну власність казаха. У лютому президент РК Касим-Жомарт Токаєв виступив з дорученням в терміновому порядку розробити законопроєкт, який остаточно розв'яже питання з відмовою в наданні сільгоспугідь не громадяни РК.

Також створена Комісія із земельних реформ для вироблення рішень по інших проблемних питань у сфері використання сільгоспземель. Одним з основних рішень, прийнятих на засіданнях комісії, стало продовження мораторію на продаж землі казаха ще на 5 років. При цьому вирішено зберегти право довгострокової оренди терміном 49 років.

Читати також: Заборону відчуження сільськогосподарських земель пропонують продовжити до 2023 року

Виконано за допомогою Disqus

+ 18° ... + 6°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%