В Україні необхідно знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів — Лещенко

29 травня 2021 56 0
В Україні необхідно знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів  — Лещенко
depositphotos.com

Для стабілізації інфляції в Україні необхідно знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів. Про це розповів Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства, передає lb.ua.

«У нас волатильність ринків дійшла до абсурду. Ми аналітику робили для соняшникової олії. Торговельні мережі підняли ціну на соняшникову олію настільки швидко — при тому що є продуктовий запас, є етапність поставок — що зараз українська олія в польському супермаркеті на прилавку коштувала на 10% дешевше, ніж в нашій українській торговельній мережі. Але щоб українську олію доставити в Польщу, її треба розмитнити, треба сплатити податки, збори, інші обов'язкові платежі, зробити торговельну націнку та ін. І ми бачимо, що є проблема», — зазначив він.

За словами міністра аграрної політики та продовольства, в Україні терміново потрібно прийняти закон про внутрішню торгівлю. Необхідно збалансувати ціноутворення. Антимонопольний комітет повинен працювати на повну. А для того, щоб збалансувати інфляцію і запобігати різкому зростанню цін, міністр підтримує ініціативу, яка діє в європейських країнах: на сільськогосподарську групу товарів, в першу чергу соціально значущих, зокрема масло та олію — необхідно знижувати ставку ПДВ.

«Не ставити квоти, обмеження, закривати ринки, а збалансувати вартість через знижену ставку ПДВ на сільськогосподарську продукцію до кінцевого споживача. До 14% на всю групу сільгосптоварів треба знизити ПДВ, щоб стабілізувати інфляцію, яка нас очікує цього і наступного року. На частину с/г продукції в нас діє ставка 14%. Моя ціль — досягти розширення ставки 14% на всю групу с/г продукції», — заявив урядовець.

Знизивши ставку ПДВ для всіх, уряд ще і боротиметься з податковими скрутками. За рахунок того, що знижується ставка ПДВ, мінімізуються ризики працювати в тіні по зерну.

Читати також: В Україні почали дешевшати яйця

Виконано за допомогою Disqus