В Україні посилиться охорона географічних зазначень для сільгосппродукції

3 червня 2021 37 0
В Україні посилиться охорона географічних зазначень для сільгосппродукції
pixabay.com

Вчора, 2 червня, Уряд схвалив законопроєкт, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюзом вже визнано такі українські продукти з географічним зазначенням, як «мелітопольська черешня», «гуцульська овеча бриндзя» і «гуцульська коров’яча бриндза». Це рішення ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою української унікальної продукції.

Також прийняття законопроєкту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес.

Читати також: Нову Дорогу смаку створять на Київщині

Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, «Вина ШАБАГ» (Одеська обл.), «М'ЯСО БАРАНИНИ «ФРУМУШИКА» (Одеська обл.), «Вина АША-АБАГ» (Одеська обл.), «Херсонський кавун» (Херсонська обл.), «Мед Закарпаття» (Закарпатська обл.) та інших.

Так, реалізація проєкту Закону дозволить:

  • включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;
  • врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;
  • досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС.

Читати за темою: В Україні затверджено вимоги до маркування м’яса та меду

Виконано за допомогою Disqus