Через зливи в деяких областях зафіксовано вилягання посівів пшениці та ячменю

16 червня 2021 2238 0
Через зливи в деяких областях зафіксовано вилягання посівів пшениці та ячменю

Розподіл опадів у першій декаді червня був нерівномірним, але вони сприяли покращенню зволоження верхнього орного шару ґрунту. На більшій частині території країни  запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під усіма культурами наблизилися до оптимальних показників на цей період. Про це йдеться в аналітичній довідці про агрометеорологічні умови НААН.

Разом з тим, через такі погодні умови на деяких територіях південного та центрального регіонів країни відмічено суттєве вилягання посівів пшениці та ячменю озимих, особливо тих, що вирощуються по кращих попередниках та на високому агрофоні.

Також через часті дощі господарства не в змозі обробити посіви пестицидами, тому наразі спостерігається складна ситуація з підвищенням забур’яненості посівів пізніх ярих культур.

Наразі рослини  пшениці та тритикале проходять фази «колосіння»  і «цвітіння», жита та ячменю — «формування зернівки».

«Період «колосіння-цвітіння» зернових культур є одним з найважливіших етапів отримання майбутнього врожаю і вплив цієї фази розвитку на урожайність складає, за різними даними, від 20 до 25%. Саме в цей час формується кількість запилених колосків. Тому, захист колоса від хвороб має вирішальне значення для отримання високого та якісного врожаю зерна пшениці», — повідомили в НААН.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus