Запаси продуктивної вологи під озимими культурами в Україні задовільні — НААН

10 червня 2021 43 0
Запаси продуктивної вологи під озимими культурами в Україні задовільні — НААН

За даними НААН, запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0-20 см) на більшості площ західних, північних, центральних і східних областей станом на кінець травня — початок червня були достатніми та оптимальними (21-40 мм продуктивної вологи і більше). Про це повідомляє пресслужба НААН.

Натомість у південних, місцями у східних та західних областях — недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менш як 10 мм продуктивної вологи), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий. Місцями, у районах випадіння сильних дощів, відмічалося перезволоження орного шару ґрунту.

«Вологозабезпечення під ріпаком озимим в орному шарі ґрунту на окремих площах Херсонської області було недостатнім — 16-18 мм, на решті площ — достатнім — 21-35 мм», — йдеться в повідомленні.

Під ранніми ярими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту було переважно на достатньому та оптимальному рівнях — 21- 40 мм і більше. На окремих площах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Тернопільської областей — задовільним (11-20 мм), у Запорізькій, багатьох районах Херсонської, місцями у Дніпропетровській областях — незадовільним (менш як 10 мм), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей — був зовсім сухий.

Читайте також: В Херсонській області на посівах з’явились нові адаптовані шкідники

Під кукурудзою запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту відповідали достатнім та оптимальним значенням і становили 22-40 мм і більше, лише на окремих площах Запорізької та Херсонської областей — задовільним — 11-19 мм.

Запаси продуктивної вологи під буряком цукровим в орному шарі ґрунту в зазначений період залишалися оптимальними — 27-41 мм.

Під соняшником на більшості площ вологозабезпечення орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним — 21-40 мм і більше, в окремих районах південних та Донецької областей — задовільним (11-20 мм продуктивної вологи), на окремих площах Запорізької області — недостатнім (6-9 мм).

Виконано за допомогою Disqus