В українців зможуть конфісковувати землю

5 липня 2021 5583 0
В українців зможуть конфісковувати землю

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зможе подавати до суду позови про конфіскацію земельних ділянок. Про це заявив міністр аграрної політики Роман Лещенко під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради у п’ятницю, 2 липня. Повідомляє пресслужба ВРУ.

За його словами, по-перше, конфіскувати ділянку можуть у разі порушення вимог щодо граничної площі земель сільськогосподарського призначення, які можуть бути у власності однієї особи.

По-друге, конфіскація можлива у випадках, коли власник був зобов’язаний відчужити її (купівля-продаж або дарування) відповідно до закону, але ділянка не була відчужена.

Читайте також: В день відкриття ринку землі було продано 3 земельні ділянки

Як зазначив Роман Лещенко, також в Україні проводитимуть перевірки, які визначають особу набувача земельної ділянки та встановлюють кінцевого бенефіціарного власника — юридичної особи.

Міністр аграрної політики наголосив, що також будуть перевірки покупців землі на належність до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності та людей, проти яких були запроваджені спеціальні економічні заходи та санкції.

«За результатами перевірки нотаріус зобов’язаний скласти відповідний протокол, де зазначається інформація про відповідність або невідповідність вимогам земельного кодексу та рішення, яке ухвалено за результатами перевірки. У разі виявлення порушень відповідний орган буде звертатися до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки», — резюмував Роман Лещенко.

Нагадаємо, після запуску вільного ринку землі в Україні з 1 липня землевласникам не варто квапитись з продажем своїх ділянок. Таку пораду дала експертка з земельних питань Еліна Юрченко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%