Міністр інфраструктури прислухався до аграріїв і готовий підняти залізничний тариф на додаткові 20 млрд грн у рік

6 липня 2021 362 0
Міністр інфраструктури прислухався до аграріїв і готовий підняти залізничний тариф на додаткові 20 млрд грн у рік
Kurkul.com

У Міністерстві інфраструктури України вважають, що зближення класів допоможе «Укрзалізниці» залучити  у цьому році додаткові 2 млрд грн. Водночас громадськість наполягає на тому, що таких заходів недостатньо — і просять підняти тарифи ще вище.

Відомство оприлюднило для обговорення проект наказу про зміну коефіцієнтів, що використовуються для формування тарифів на перевезення вантажів.

«Документ розроблений з метою зміни тарифів для перевезення вантажів і порожніх вагонів, а також удосконалення тарифної політики на залізничному транспорті», — сказано в проекті наказу.

Міністерство пропонує поступово збільшити тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року, а з 1 січня 2022 року збільшити їх ще на 20,4%.

Також пропонується збільшити тарифи на перевезення вантажів другого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року і ще на 6,5% з 1 січня 2022 року.

«Це рекордне збільшення тарифів. Вперше мова йде не про індексацію тарифів, а про зближення класів. Це дозволить вже у цьому році «Укрзалізниці» залучити додаткові 2 млрд грн, а у наступному — рекордні 10 млрд грн», — вважає міністр інфраструктури України, Олександр Кубраков.

При цьому, за його словами, представники галузевої громадськості наполягають на ще більшій уніфікації тарифів.

«Сьогодні ми отримали перші листи від громадськості, яка наполягає на ще більшій уніфікації та беззбитковості перевезень вантажів, що дозволить залучати щорічно до 18-20 млрд грн», — підкреслив він, додавши, що остаточне рішення про ставки тарифів буде прийнято за результатами громадського обговорення.

Особливо активно виступили аграрні асоціації проти такої ініціативи Мінінфраструктури. І вимагають залишити незмінними тарифи для аграріїв на зерно.

«Збільшення рівня тарифів на перевезення зернових вантажів на 8% з вересня поточного року і ще на 6,5% на початку 2022 року не має економічного обґрунтування, так як перевезення таких вантажів зараз відрізняється позитивною рентабельністю. Пропоноване збільшення тарифів тільки призведе до відтоку зернових вантажів від залізничного транспорту на автомобільний і річковий. Особливість даних вантажів у тому, що їх легко переорієнтувати на інші види транспорту», — говорить президент Центру аграрної логістики та інфраструктури Владислав Белах.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков підтримує позицію аграрних асоціацій.

«На залізничні перевезення руди тарифи нижче, ніж на перевезення зерна. Тому в заяві даних асоціацій є резон. Вважаю, що потрібно нам ще раз переглянути тарифи спільно з Мінагрополітики та іншими міністерствами і тільки потім приймати зважене і вигідне для всіх ринків рішення», — заявив посадовець.

Протягом поточного року «Укрзалізниця» збирається наростити дохід від вантажоперевезень до 72 млрд грн.

Виконано за допомогою Disqus