Після старту реформи децентралізації громади отримали фінансову незалежність — думка

13 липня 2021 54 0
Після старту реформи децентралізації громади отримали фінансову незалежність — думка
Kurkul.com

Проведення реформи децентралізації, яка стартувала у 2014 р., запустило в дію комплекс змін, основною метою яких була передача значних повноважень і бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування — новоствореним територіальним громадам. Про це розповів керівник Feodal.online Андрій Дем’янович.

«Тобто, простіше кажучи, громади отримали фінансову незалежність і можливість самостійно розпоряджатись наявними коштами», — зазначив фахівець.

За його словами, окрім нових повноважень, територіальні громади отримали у підпорядкування значні масиви земель, грамотне користування якими може значно збільшити грошові надходження до бюджету.

«Основні статті надходжень із земельного банку — це орендна плата комунальних земель, ПДФО, передача в управління земель мертвих громадян, єдиний, земельний податки. Також громади мають можливість доінвентаризувати несформовані земельні ділянки, аби надалі продати право оренди на аукціоні. Це досить суттєві кошти, особливо після підписання законопроєкту №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», котрий надав громадам право розпоряджатися своїми землями за межами населених пунктів. Проте, без проведення земельного аудиту, це зробити неможливо», — пояснив Андрій Дем’янович.

На його думку, слово «аудит» несе негативний відголос для керівників громад, адже для його проведення необхідно залучити чимало працівників, а також часу. На жаль, держава не створила єдиного реєстру, де можна тримати всі дані про земельний банк швидко та зручно. І у результаті земельний аудит може тривати 2-3 і більше місяців, не приносячи жодних фінансових результатів. 

Для розв'язання цієї проблеми, компанія Feodal.Online створила систему Feodal.hromada, яка об’єднує в собі всю інформацію із державних реєстрів (Публічної кадастрової карти й Державного реєстру речових прав на нерухоме майно). Проведення аудиту в диджиталізованій системі відбувається просто: потрібно лише вказати які сільські ради громада хоче оцифрувати і за декілька днів команда повернеться з проведеним електронним аудитом і доступом до хмарної онлайн-системи.

«Дуже важко ефективно оперувати інформацією, коли дані про земельні ділянки зберігаються в Excel, мапа зембанку висить у вас на стіні, кадастрова карта відкрита в браузері, а структура і візуалізація — лише в голові. Така рутинна організація роботи дуже швидко дає збій. Наразі існує можливість виконувати автоматичну для диджиталізованих систем роботу, замість того, аби витрачати час на ухвалення рішень за купою папірців», — зазначив засновник сервісу Feodal.Online.

Компанія Feodal проводить безкоштовний аудит однієї КОАТУУ (межі колишньої сільської ради) і проводить безкоштовне навчання для громад, стосовно того як почати наповнювати бюджет за рахунок земельного банку. 

При правильному розпорядженні наявними активами територіальна громада може зробити освітлення на всіх вулицях, відремонтувати школи та садочки, а також збільшити заробітні плати своїм працівникам.

Для отримання безкоштовного аудиту однієї КОАТУУ звертайтесь за тел. (067)102-01-05 Іванна.

Нагадаємо, Feodal.online запустив проєкт «Цифрова громада».

Читайте також: Озвучено фактори впливу на ціну землі в Україні

Виконано за допомогою Disqus