Оприлюднено карту показників НГО сільгоспугідь в Україні

23 липня 2021 1527 0
Оприлюднено карту показників НГО сільгоспугідь в Україні
Kurkul.com

Показники загальнонаціональної нормативно-грошової оцінки с/г земель у кожному регіоні України відтепер стали доступні на зручній інтерактивній карті НГО на Zemliak.com.

У загальному доступі розміщено карту з показниками НГО сільгоспугідь в Україні станом на 1 січня 2021 р. Саме тут наведені показники нормативно-грошової оцінки 1 га за всіма видами угідь: рілля й перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища. Показники взято із загальнонаціональної (всеукраїнської) НГО земель сільгосппризначення.

Попередньо така НГО була проведена у 1995 р., але вже у 2018 р. виникла нагальна потреба обчислити показники НГО по-новому.

«Завдяки проведенню всеукраїнської НГО відпала необхідність складання технічних документацій з оцінки по окремих земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів», — йдеться в матеріалі.

Як відомо,  тепер НГО виступає орієнтиром при укладанні угод купівлі-продажу сільськогосподарської землі: ціна за 1 га має бути не меншою, ніж ставка НГО.

«До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. При цьому межі цих земель мають бути виділені в натурі (на місцевості)», — розповів Володимир Нагорний, співзасновник нової земельної агенції сервісу Volodar.

Читайте також: Земельна агенція Volodar провела перші операції з купівлі-продажу землі

Виконано за допомогою Disqus