Зливові дощі не вплинуть на врожай зернових в масштабах країни — Адаменко

23 липня 2021 101 0
Зливові дощі не вплинуть на врожай зернових в масштабах країни — Адаменко
Depositphotos

Ситуацію з виляганням культур спостерігають метеостанції в районах їх діяльності. А в масштабах країни Гідрометслужба не може оцінити ситуацію. Про це заявила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко, інформує Latifundist.com.

Вона зазначила, що в районах з сильними зливами, очевидно, проблеми є. Але було б неправильно говорити про те, що вони позначаться на врожаї зернових в масштабах країни.

За словами експертки, за останній тиждень дощі пройшли практично всією територією України. Але вони були як завжди влітку дуже нерівномірними. Особливо сильні дощі були в Західних областях країни. Там в деяких районах за тиждень випала практично місячна норма опадів.

Відзначається, що наслідки для культур залежать від інтенсивності дощів, і їх тривалості.

Як додала Тетяна Адаменко, з ходом збиральної кампанії в Україні, кількість посівів зменшується і відомостей про стан посівів цих культур не так багато.

«А що стосується пізніх культур (кукурудзи, соняшнику), то для них немає катастрофічних наслідків. Якщо проблеми і є, то вони локальні, особливо в Західних областях: в деяких районах Львівської, Тернопільської областей. Також в Київській області», — прокоментувала Тетяна Адаменко.

Читати за темою: В Україні через ураган повилягали посіви соняшника та кукурудза

Виконано за допомогою Disqus