На Сумщині фермери опанували секрети успішного агробізнесу

1 лютого 2016 107 0
Українські фермери опанували секрети успішного агробізнесу
uagro.uaУкраїнські фермери опанували секрети успішного агробізнесу

Завершився останній четвертий модуль проекту «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі», запроваджений Європейським банком реконструкції та розвитку, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) спільно з Сумським національним аграрним університетом.

Як і в минулі рази, програма модуля була розрахована на два дні і включала як теоретичні заняття в аудиторіях університету, так і практику у фермерському господарстві.

Впродовж першого дня занять розглянули питання логістичного підходу до управління виробництвом зернових на невеликій території, диверсифікації зернового виробництва у напрямку дрібного тваринництва, виробництва комбікормів для невеликих фермерських господарств, ресурсозбереження кормів як основного фактору ефективного ведення свинарства тощо. Практичний тренінг відбувся на базі агрохімічного підприємства «Родючість» у с. Склярівка Сумського району.

На другий день, окрім викладачів СНАУ, до занять долучились експерти з різних областей тваринництва та аграрної економіки. Розглянули питання формування оптимальної структури посівних площ для забезпечення повноцінної ефективної годівлі ВРХ, розвитку та виробництва і обігу органічної продукції, використання лізингу та кредитування невеликих сільськогосподарських підприємств. Під час практичного тренінгу учасники виконували вправи з визначення ринкової вартості зерна через альтернативи його реалізації чи господарської реалізації у тваринництві.

По завершенні цього модуля слухачам запропонували виконати тестові завдання, які допоможуть визначити найбільш успішних претендентів на фінальну ознайомчу поїздку до фермерських угідь Франції.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%