Польща. Через АЧС відстрелять 40 тис. кабанів

17
0
Польща відстрілює кабанів через АЧС
pixabay.comПольща відстрілює кабанів через АЧС

У Польщі планують відстрелити 40 тис. кабанів, повідомив міністр сільського господарства у цілях запобігання розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) вглиб країни, повідомляє «КазахЗерно».

«У зв'язку з виникненням вогнищ захворювання поблизу східних кордонів Польщі ми розраховуємо почати масовий відстріл диких свиней на територіях, прилеглих до Білорусі та України», — сказав міністр сільського господарства, уточнивши, що захід проходитиме на площі, обмеженій радіусом 50 км від уже існуючої карантинної зони.

З моменту виявлення першого вогнища вірусу у Польщі у лютому 2014 р. усього у країні зафіксовано 84 випадки захворювання серед диких тварин, і всі вони виявлялися у межах 25 км від кордону з Білоруссю. Деякі країни наклали ембарго на польську продукцію свинарства.

Міністр додав, що влада має намір скоротити щільність популяції кабанів у карантинній зоні до 0,5 кабана на кв. км — до рівня, який визнається експертами досить низьким для значного зменшення ризику подальшого поширення АЧС.

Однак багато польських екологічних організацій висловили заклопотаність запланованим відстрілом, заявляючи, що подібні дії у Білорусі не змогли істотно допомогти знищенню вірусу. Вони пропонують, насамперед, заборонити підгодівлю диких тварин, так як вона призвела до зростання популяцій понад природний рівень. За оцінками фахівців, у Польщі на ці цілі щорічно витрачається 100 тис. т їжі.

Остаточного рішення щодо масового відстрілу ще не прийнято: зараз йде процес громадського обговорення проекту.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus