Аграрний комітет проголосував за один із законопроектів по відшкодуванню ПДВ

88
0
Який законопроект по спецрежиму ПДВ обрано?
tr.sfs.gov.uaЯкий законопроект по спецрежиму ПДВ обрано?

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув 5 варіантів законопроектів щодо спеціального режиму ПДВ для аграріїв №3748, №3748-1, №3748-2, №3749, №3851, повідомляє Аgropolit.com.

Народний депутат Микола Кучер пропонує у своєму законопроекті запровадити знижену ставку ПДВ у розмірі 7% з 2018 р. (після закінчення дії спеціального режиму для агросектору) для виключного переліку соціально важливих продуктів харчування та сировини для їх виробництва (крім реалізації в закладах громадського харчування).

В умовах глибокої девальвації, коли імпортні товари не можуть конкурувати з вітчизняними за ціною, ціна продукції визначається рівнем конкуренції, об'ємом платоспроможного попиту і сукупними податками на відповідну продукцію. Скасування спеціального режиму ПДВ, еквівалентно зростанню оподаткування виробництва відповідних продуктів, у свою чергу зниження ставки ПДВ, навпаки, призводить до скорочення податкового тягаря. Таким чином, одночасне скасування спеціального режиму ПДВ і зниження ставки призведе до того, що підприємства зможуть зберегти наявну рентабельність шляхом підвищення ціни без ПДВ, при збереженні колишньої ціни з ПДВ.

«Мінімум 12 млрд грн — субсидії у галузь, які надходять автоматично, не корумповано. Є питання щодо того, добре це чи погано (хтось більше отримує відшкодування ПДВ, а хтось — менше), але загалом 12 млрд — це велика сума, яка прозоро отримується усіма суб’єктами… Ще одне питання — дискримінація за двома реєстрами: один «автомат», а другий — «кулемет». Так не може бути, з цим треба щось робити», — говорить про презентовані законопроекти один з їх авторів, народний депутат від БПП Леонід Козаченко.

Можливі зауваження, що конкуренція вітчизняних виробників призведе до подальшого зниження цін є безпідставними, оскільки рівень конкуренції, що визначає рентабельність роботи підприємств, не змінюється. Іншими словами, кошти одержувані підприємствами в рамках спецрежиму ПДВ вже враховані в ціні, пояснив він.

Народний депутат Олексій Мушак теж наполягає на єдиному податковому законопроекті від аграрного комітету.

За словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергія Лабазюка, сьогодні це не просто дискусія, а формат майбутнього АПК. Уже 20 лютого потрібно здавати декларації з ПДВ. Аграрії цього не зможуть зробити, бо не знають, як це правильно зробити. Це означає, що податківці напишуть їм штрафи і пені.

Потрібно знайти консенсус, і наш запропонований законопроект інтегровано саме на нього. Вважаю, що аграріїв потрібно підтримувати до 2018 року. Ми не повинні втратити відшкодування експортного ПДВ. Щодо зменшення податків до 7% — ми до цього не готові поки що, зауважує народний депутат Іван Мірошниченко.

Андрій Кіт вважає, що треба прийняти за базу закон №3851.

«Ми розробили єдиний нормальний закон. Із комітету повинен вийти лише один закон по ПДВ, в іншому випадку — перспективи буде небагато», — говорить заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко.

За словами голови аграрного комітету Тараса Кутового, потрібно розробляти єдиний законопроект на базі поданого документу №3851 від 29.01. 2016 року (автор Олександр Бакуменко, Леонід Козаченко, Сергій Лабазюк, Петро Юрчишин, Микола Кучер та інші), і подавати його у сесійну залу на розгляд. Більшістю голосів комітет підтримав цю пропозицію.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus