Фермерам розповіли про дієві способи розширення земельного банку

16 вересня 2021 199 0
Фермерам розповіли про дієві способи розширення земельного банку

Один із найдоцільніших способів розширення земельного банку господарства — це моніторинг земель конкурентів та бачення земельних ділянок, які не мають укладених договорів оренди. Про це Kurkul.com розповів засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

Експерт зазначив, що «безболісно» розширити свій земельний банк можна шляхом проведення аудиту, виявлення земельних ділянок без зареєстрованих договорів і їх подальшого укладання на своїх полях та землях конкурентів.

«Для цього агровиробнику необхідна система, що дозволить побачити через який час спливає термін дії договору оренди на конкретній земельній ділянці. Таким чином, фермер може бачити «слабкі місця» у земельному банку, які необхідно опрацьовувати найближчим часом. Не менш важливим нюансом є моніторинг термінів закінчення договорів оренди конкурентів. Це може нівелювати один із факторів ризику втрати ділянки. Всі ці функції та ще багато корисного функціоналу присутні у системі Feodal.Land», — розповів Андрій Дем’янович.

Карта термінів дії договорів в системі Feodal.land

Читайте також: Землевпорядний аудит зможе зупинити незаконний обробіток землі у громадах

Ще один дієвим варіантом збільшення оброблюваних масивів є моніторинг ділянок у межах колишньої сільської ради. Як правило, близько 50% незареєстрованих договорів оренди в межах колишньої сільради — це землі мертвих громадян. 

«Перелік таких земельних ділянок можна отримати, звернувшись до територіальної громади зі списком власників земельних ділянок, який можна отримати у системі (у пункті меню експорт реєстру). Далі через управління спадщиною на ці земельні ділянки укладається договір оренди з територіальною громадою, сплачується рента кожного місяця. Такі ділянки офіційно обробляються до моменту появи спадкоємця», — зазначив Андрій Дем’янович. 

Карта користувачів земельними ділянками і моніторинг конкурентів

Фахівець додав, що з відкриттям ринку землі, конкуренція за земельні ділянки вийшла на новий рівень, тож без диджиталізованих інструментів і проведення землевпорядного аудиту, досить важко контролювати земельний банк, а тим паче розширювати його.

«В системі Feodal.Land на основну користувацьку карту накладені дані з ДРРПНМ та ДЗК. Аграрій матиме швидкий доступ до інформації і змогу побачити не тільки терміни дії договорів оренди, але й повну інформацію про земельну ділянку — її місце розташування та повноту її обробітку, а також землі конкурентів. А це, своєю чергою, дозволить ефективно конкурувати з іншими підприємствами в умовах вільного ринку землі», — підсумував Андрій Дем’янович. 

Детальніше дізнатись щодо функціоналу системи можна за тел. (067) 10-20-106, Євгенія, або за посиланням

Виконано за допомогою Disqus