АПК візьме інноваційний курс розвитку — Павленко

52
0
Інноваційний розвиток АПК неможливий без співпраці із науковцями та освітянами
business.uaІнноваційний розвиток АПК неможливий без співпраці із науковцями та освітянами

Інноваційний розвиток вітчизняного агросектору неможливий без співпраці із науковцями та освітянами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, повідомляє Мінагропрод.

За його словами, зараз відбувається зміна акцентів у аграрній політиці. По-перше, перехід від адміністративного регулювання до вільної конкуренції. По-друге, взято курс на підвищення рівня безпечності продовольства, що підвищує якість харчування споживачів і забезпечує приріст високомаржинального експорту. І по-третє, нарощення виробництва та експорту продукції з високою часткою доданої вартості, завдяки чому зменшується залежність українського АПК від волатильності сировинних ринків.

«Інноваційний розвиток вітчизняного агросектору неможливий без співпраці із науковцями та освітянами. Це — запорука кваліфікованих, освічених кадрів у галузі та інновацій», — сказав він.

Зв’язок виробничого сектору та науки, за його словами, має забезпечити:

  • формування цільових запитів підприємств для підготовки необхідних фахівців. Впровадження європейського досвіду освіти;

  • запровадження для студентів регулярних практик на сучасних виробництвах. Комерціалізацію наукових досліджень;

  • підвищення кваліфікаційних вимог до викладачів університетів: міжнародні публікації, участь у міжнародних конференціях, стажування у сучасних українських й іноземних компаніях та викладання в іноземних навчальних закладах.

«В умовах трансформації економіки аграрний сектор — головний замовник кваліфікованих, освічених, креативних кадрів. Аграрна освіта має стати платформою взаємодії науковців, виробників і громадян. Сьогодні, як ніколи галузь прагне тісної інтеграції заради європейського розвитку. Я впевнений, ця взаємодія є надійним фундаментом для розвитку високотехнологічного агросектору України», — наголосив міністр.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus