Виробництво льону за три роки виросте вдвічі — прогноз

59
0
Додатковий експорт насіння льону принесе додатково $45-50 млн
nebolet.comДодатковий експорт насіння льону принесе додатково $45-50 млн

У випадку скасування експортного мита на насіння льону у 2016 р. виробничі площі культури можуть подвоїтися вже через два–три роки, пише прес-служба Українського клубу аграного бізнесу (УКАБ).

А додатковий експорт насіння льону принести додатково $45-50 млн та у перспективі навіть більше.

«Наразі експортне мито встановлене на рівні 10% та приносить більше шкоди, аніж користі. Зважаючи на порівняно низькі обсяги виробництва культури в Україні (25-60 тис. т у рік протягом останніх 5 років), його переробка малорозвинена», — вважає керівник експертної групи асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ігор Остапчук.

Також додається, що експортне мито погіршує позиції українських експортерів на зовнішньому ринку. Зокрема, Росія та Казахстан, щороку експортують 300-374 та 142-252 тис. т льону, а ЄС щорічно імпортує 455-617 тис. т насіння культури.

«Зняття 10% мита дозволить отримати цінову перевагу над конкурентами у розмірі 5-10% та підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції», — сказано у повідомленні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus