Льон краще вирощувати у сівозміні

64
0
Під льон-довгунець треба відводити не менше 50 га
nebolet.com.uaПід льон-довгунець треба відводити не менше 50 га

Однією з основних умов підвищення урожаю і якості льонопродукції є вирощування льону у сівозміні, повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України (НААН).

Причому посіви його повинні повертатись на своє поле не раніше, ніж через 6-7 років.

Науковці з Дослідної станції луб’яних культур ІСГ ПС НААН радять сільгоспвиробникам, при виборі цієї культури, відводити мінімальну площу посіву льону-довгунця в одному господарстві не менше 50 га, що є економічно доцільним і дозволяє більш ефективно використовувати збиральну та іншу спеціальну техніку.

Кращими попередниками для льону є озимі та ярі зернові культури після багаторічних трав, зернобобових культур, картоплі.

У 2016 р. до Реєстру сортів рослин України занесені 10 сортів льону-довгунця, створених селекційними установами України та Європи, зокрема три сорти селекції Дослідної станції луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН: Гладіатор, Глінум, Есмань.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus