На Львівщині місцеві жителі подали в суд на свиноферму

24 вересня 2021 562 0
Свині
Свині

На Львівщині жителі с. Гряда вимагають закрити місцеву свиноферму, яка отруює довкілля та робить неможливим проживання в околицях ферми. Повідомляє Dailylviv.com.

Ще на початку 2019 р. місцеві жителі виявили поблизу свиноферми витоки фекалій (майже 15 га), адже чимале поголів’я свиноферми продукує значну кількість гною, а місця зберігання гноївки недостатньо.

«Ночами трактори залишають річки фекалій на землях сільської ради довкола свиноферми, що робить життя людей у селах в радіусі 10 км від ферми нестерпним, особливо в літню теплу погоду», — розповіла керівниця юридичного відділу МБО Ольга Мелень-Забрамна.

Зі слів юристки, аналізи ґрунту на місці розливу гноївки показали наявність яєць токсокар та аскарид. Заміри повітря на межі санітарно-захисної зони свиноферми показали перевищення по вмісту аміаку, діоксиду азоту, сірководню.  

«На фермі лукавлять щодо чисельності свиней,  і всі дозвільні документи містять різні цифри: і 8900 голів,  і 12 тис. свиней на рік, і 11 551 голів одночасного утримання. Такі «неточності» зручні для свиноферми, адже не дають можливості розрахувати реальні обсяги утворення гною,  викидів, водоспоживання», — зауважила вона.

Жителі вже не мають надії на контролюючі органи, адже штрафи екологічної інспекції власників свиноферми не лякають, а Держпродспоживслужба не бачить порушень в роботі свиноферми. Два роки тому голова ЛОДА створив комісію для вирішення конфлікту та скарг жителів с.Гряда, проте видимого результату робота комісії не дала.

Читайте також: Озвучено ціни на свиней живою вагою

Виконано за допомогою Disqus