В Україні можливий дефіцит свинини — АСУ

22 вересня 2021 289 0
В Україні можливий дефіцит свинини — АСУ
Depositphotos

За підсумками січня-серпня 2021 р. приріст обсягів вирощування свиней «відстає» від темпів приросту забою. Повідомили аналітики Асоціації «Свинарі України», посилаючись на дані Державної служби статистики України.

Так, на думку аналітиків, ці дані сигналізують про вірогідне скорочення промислової пропозиції свинини.

«За вісім місяців 2021 р. на бійні та м’ясокомбінати направили 374,5 тис. т свинини живою масою, що на 12,8% більше ніж роком раніше. При цьому, зміна обсягів вирощування свинини була меншою — плюс 10,4% до результатів аналогічного періоду минулого року (393,5 тис. т).  Тобто з отриманого приросту живої маси свиней на забій спрямували понад 95%, тоді як у першому кварталі цей показник становив 91%. Такі зміни зазвичай слугують передвісниками скорочення промислової пропозиції»,  — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

За інформацією, у понад 40% областей України спостерігаємо перевищення обсягів забою над обсягами отриманого приросту живої маси свиней вирощуванням.

«Найбільш характерна така ситуація для Сходу країни, проте зустрічається і в інших регіонах. Тож це може спричинити неоднорідне послаблення пропозиції свиней забійних кондицій надалі та її нестачу в окремих регіонах», — роз’яснили в АСУ.

Читайте також: 

Виконано за допомогою Disqus