В Україні стартують торги землею через електронні аукціони

29 вересня 2021 287 0
В Україні стартують торги землею через електронні аукціони

Прозорро.Продажі розпочинають проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу і оренди земель несільськогосподарського призначення. Повідомляє Zemliak.com.

Нагадаємо, у середу 22 вересня Уряд прийняв Постанову №1013 про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) та  визначив Прозорро.Продажі адміністратором електронної торгової системи відповідно до Закону України №1444. Постанова набула чинності 28 вересня 2021 р.

Функція державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі — забезпечити безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні, а також можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами.

Переможцем земельних торгів стає той учасник, який під час трираундового аукціону запропонував найвищу ціну. 

Читайте також: Feodal.Оnline потрапив до переліку найкращих IT-компаній України

Усі організатори земельних торгів державної чи комунальної форми власності можуть вже сьогодні звертатись до акредитованих в системі «Прозорро.Продажі» майданчиків для публікації перших земельних аукціонів. Перелік таких майданчиків завжди доступний на сайті prozorro.sale. Приватні власники земель також можуть виставляти на аукціонах свої ділянки на продаж чи для оренди з власної ініціативи. 

Як зазначається, продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в оренду або бути приватизованими відповідно до Закону.

Виконано за допомогою Disqus