Врожай винограду на Одещині вшестеро гірший очікуваного — садівники

8 жовтня 2021 1140 0
Врожай винограду на Одещині вшестеро гірший очікуваного — садівники

На Одещині фермери повідомляють про дуже низький урожай винограду. Цьогоріч він майже вшестеро гірший за очікуваний. Усе через погоду та хвороби лози. Повідомляє 5 канал.

Фермер Валентин Джабурія вирощує 12 столових сортів, продукцію постачає у великі торговельні мережі. За його словами, через кліматичні умови, цьогоріч урожай ушестеро менший, аніж очікував.

«Два роки засухи призвели до того, що не відбулася ембріональна закладка бруньок, десь на рівні 30%. І ці 30%, коли зацвіли цьогоріч, затяжна весна, тривалі дощі. От тому цьогоріч ми майже нічого не зібрали — близько 5 тонн винограду, коли мали з цих 3 гектарів зібрати близько 30 тонн», — розповів виноградар Валентин Джабурія.

Як зазначається у повідомленні, на Одещині розташовано 60% усього українського виробництва винограду. В обласному департаменті аграрної політики з висновками щодо провального врожайного сезону винограду не поспішають. Повідомляють, що потрібно дочекатися остаточного збору.

Нагадаємо, цьогоріч у Франції очікують найменший від початку століття збір винограду, а це, відповідно, вплине на виробництво вина.

Читайте також: 

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою