Ціни на зерно зростатимуть повільними темпами — фермер

15 жовтня 2021 2872 0
Ціни на зерно зростатимуть повільними темпами — фермер
Kurkul.com

З поля продавати врожай не вигідно, варто зберігати та очікувати на кращу ціну. Таку думку висловив Григорій Бахметьєв, який вже 10 років очолює ТОВ «АДЕПТ-АГРО», що на Херсонщині у матеріалі «Ринок землі відкрили зарано» на Kurkul.com.

З поля, за словами Григорія Бахметьєва, зерно не продають, а одразу закладають на зберігання, очікуючи найкращої вартості. Господарство має власні потужності зі зберігання зерна: підлогові склади місткістю майже 7 тис. т. Оскільки цей регіон є досить посушливим, зерно має практично стандартну вологість при збиранні та не має потреби встановлювати власну сушарку.

«Ми зберігаємо врожай, займаємося маркетингом. Чекаємо максимальної ціни. Наприклад, ціна ріпаку досягла піку — продали, витрачаємо ці кошти. Далі слідкуємо за ціною на пшеницю. З форвардами теж не працюю, здаю на місцеві елеватори, наприклад, на «НІБУЛОН». Маю 3 вантажівки, тому з логістикою проблем нема», — розповів фермер. 

Чимало думок експертів розділились щодо прогнозів на ціну зерна на найближчий час. Проте, на думку Григорія Бахметьєва, вона буде зростати, але не швидкими темпами.

«Йде тенденція до «зернового голоду» у світі. Слідкую за іноземними публікаціями: то неврожай в Канаді, то в Північній Америці, Росії. Але прогнози — невдячна справа. Все може змінитись за хвилини. Думаю, вартість буде становити близько 8 тис. грн/т», — акцентував керівник ТОВ «АДЕПТ-АГРО». 

Читайте також: 

Виконано за допомогою Disqus