Зростання цін на енергоносії та молоко може призвести до банкрутства переробників — думка

19 жовтня 2021 286 0
Зростання цін на енергоносії та молоко може призвести до банкрутства переробників — думка

У першій половині жовтня сировинний ринок України активно ріс у вартості, причинами стало сезонне зниження пропозицій і глобальне подорожчання біржових молочних товарів. Повідомляє Інфагро

«При цьому ситуація для переробників продовжує погіршуватися, адже разом із сировиною ростуть витрати на енергоносії, а підняття цін на готову продукцію впирається в попит і небажання мереж піднімати ціни на полиці. У поточному положенні подальше подорожчання сировини загрожує банкрутствами», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, закупівельні ціни сирого молока в Україні за останній місяць зросли на 0,5 грн/кг, за останні два місяці — майже на 1 грн/кг, за останній рік — майже на 2 грн/кг. 

Середній рівень вартості молока українських сільгосппідприємств вже відповідає цінам Західної Європи і Росії — €0,38/кг в жовтні (в базі 3,8% жир і 3,2% білок, без ПДВ).

Рівні цін сировини сільгосппідприємств в середині жовтня складають 11,90-13,55 грн/кг зі ставкою 20% ПДВ (9,9-11,3 без урахування ПДВ). 

Вартість молока, виробленого в господарствах населення в Україні в залежності від регіону знаходиться в діапазоні 6,7-9,0 грн/кг без ПДВ. В середньому рівень ціни 7,8 грн/кг.

Читайте також: Подорожчання газу вплине на здорожчання молока — експерт

Виконано за допомогою Disqus