Ціни на пшеницю зросли на 200 грн/т

6 лютого 2016 83 0
Ціни на пшеницю продовжують ріст
Latifundist.comЦіни на пшеницю продовжують ріст

Ціни на продовольчу та фуражну пшеницю зросли на 150-200 грн/т на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт, повідомляє прес-служба Аграрного союзу України.

Ціни на пшеницю продовжили наздоганяти темпи девальвації національної валюти, які й минулого тижня залишалися досить стрімкими.

Водночас, експортні ціни не демонструють позитивної динаміки, ціни на пшеницю 2 класу залишилися без змін, тоді як на пшеницю 3 класу і фуражну зменшилися – на $2-4/т.

«Серйозним конкурентом для української пшениці у Чорноморському регіоні залишається російська пшениця, темпи експорту якої перевищують минулорічні показники. Російські експортери поспішають збувати зерно, побоюючись будь-яких рішень уряду стосовно митної політики, а також скорочення попиту з боку одного з найбільших експортерів (Туреччини)», — сказано у повідомленні.

Також додається, що посіви озимих зернових в Україні знаходяться у найгіршому стані за останні чотири роки – слабких і зріджених сходів налічується близько третини. Причиною такого стану є сухі погодні умови осінньої посівної кампанії, а не умови перезимівлі, які якраз не завдали значної шкоди посівам.

«Біржові котирування американської пшениці на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) за тиждень значних змін не зазнали. Наступного тижня, з огляду на продовження девальваційних процесів у країні та невтішні прогнози щодо курсу національної валюти очікується продовження зростаючого тренду цін (у гривневому еквіваленті) на пшеницю, незважаючи на зниження експортних цін», — йдеться у повідомленні.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus