Естонія. АЧС може знищити третину свиней

6 лютого 2016 71 0
В Естонії виявили АЧС
ko.rio.uaВ Естонії виявили АЧС

У Харьюмаа (Естонія) виявлений перший кабан, заражений Африканською чумою свиней (АЧС), повідомляє ERR.

Фермерам доведеться миритися з карантином на третині територій Естонії як мінімум до вересня. Тільки за минулий рік було ліквідовано понад 22 тис. тварин, прогнози на цей рік і зовсім лякають — поголів’я свиней може зменшиться на третину.

Третина країни знаходиться у третій, найсуворішій, зоні відчуження, це означає, що тварин і продукцію звідси вивозити не можна. Багато свиноферм планують закритися, бо ринку збуту практично немає, а ціни впали вдвічі.

«У кінці минулого року ми надали додаткову підтримку у розмірі €2,6 млн. Ми почали купувати м’ясо на консерви, щоб підтримувати ситуацію на ринку», — зазначає міністр у справах сільського життя Урмас Круузе.

Також планується прийняти ряд заходів, щоб поголів’я свиней, особливо свиноматок, не зменшувалася з такою швидкістю, як у минулому році. Якщо чума продовжить косити свиней, то міністерство готове виділити гроші на спецсклади для зберігання забитих туш. Свинарі заражених зон скаржаться на тривалий термін встановленого Єврокомісією карантину — у ветеринарному департаменті запевнили, що питання вирішується.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus