Реклама

В Україні вартість сільськогосподарських земель визначатимуть по-новому

4 листопада 2021 3523 0
Земельна ділянка
Земельна ділянка

Вчора КМУ затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Ця методика застосовуватиметься до всіх видів ділянок включаючи землі сільськогосподарського призначення. Повідомляє Kurkul.com.

Відтепер вартість землі визначатиметься так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу (наприклад, для земель с/г призначення це 27,5 тис. грн/га) та п'ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу.

«Зокрема коефіцієнти включать те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні фактори її місцерозташування. Це все впливатиме на кінцевий розмір НГО», —розповів Міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко.

З його слів, раніше існували три різні методики оцінки. Як наслідок, показники оцінки сусідніх ділянок могли сильно відрізнялися між собою. Зараз уряд уніфікував методику затвердження такої оцінки, звівши все в один документ. Запроваджено зрозумілі й прозорі правила складання землеоціночної документації.

Методика набуває чинності наприкінці 2021 р.

Читайте також: 

Виконано за допомогою Disqus